Wielki finał Młodych Przedsiębiorczych

Emocje opadają, czas na podsumowania. 15 czerwca br. był - dla zespołu programu Młodzi Przedsiębiorczy, uczniów i ich opiekunów oraz przedstawicieli ING Banku Śląskiego oraz Fundacji ING Dzieciom - dniem pełnym wrażeń, wzruszeń i porcji naprawdę dobrych pomysłów.

 

Ale od początku.. już z samego rana do siedziby ING Banku Śląskiego w Katowicach dotarło 12 zespołów uczniowskich, które przez 9 miesięcy brały udział w kursie Młodzi Przedsiębiorczy. Zostali oni wyróżnieni za ciekawe propozycje firm, systematyczność pracy czy kreatywność.

 

 

Konferencja finałowa była przestrzenią do zaprezentowania przez uczniów i uczennice ich pomysłów na biznes. W zaledwie kilka minut młodzież musiała przekonać widownie do swojej koncepcji, zareklamować kluczowe działania i wskazać kierunek rozwoju. Mimo wyjścia na scenę, która onieśmielała niejednego doświadczonego mówcę uczniowie poradzili sobie fenomenalnie. Doskonałe przygotowanie i zastosowanie przez nich mechanizmów marketingowych zachwyciło wszystkich gości. To jak barwnie i twórczo przedstawili się uczniowie możecie zobaczyć na zdjęciach (na dole).

 

Po prezentacjach przyszedł czas na podsumowanie poznanych projektów. Pan Marcin Giżycki (wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego), Pani Agata Tomaszewskiej (prezeska Fundacji ING Dzieciom) oraz Pani Alicja Pacewicz (założycielka CEO) wręczyli zespołom statuetki oraz pogratulowali efektów kilkumiesięcznej pracy.

 

 

Ważną częścią gali były wystąpienia gości. Wystąpienia, które nie tylko dodawały energii, ukierunkowywały myślenie o przyszłości, ale też wzruszały. Takim emocjonującym, ale dającym odwagi momentem było poznanie Pana Przemysława Sobieszczuka „Człowieka – Motyla", który choruje na rzadką chorobę pęcherzowego oddzielanie się naskórka. Doświadczenia Pana  Przemysława pokazały, że nie można się poddawać, że mimo trudności mamy w sobie siłę by działać, możemy spełniać się zawodowo, marzyć i osiągać cele.

 

 

Kolejną dawkę inspiracji dostarczyli nam Pan Bartosz Sibiga i Pan Marcin Dubiel, którzy podzielili się swoim „przepisem” na sukcesu. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób przekuć pasję w biznes, jak ważne jest wyciąganie wniosków z porażki i jak wykorzystywać szanse, które pojawią się na naszej drodze.

 

Podsumowanie konferencji odbyło się w formie warsztatowej. Uczniowie pod opieką Pana Mateusza Koniecznego wypracowywali swoje drogi przyszłości. Szukali znaków i drogowskazów, które pomogą w realizacji powziętych przez nich działań.

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia: Daria Żukowska