Webinary w roku szkolnym 2019/2020 - Podsumowanie

Każdemu modułowi kursu MP towarzyszył webinar, czyli wirtualne i interaktywne spotkanie na platformie Clickmeeting. Poruszaliśmy się po rozmaitych tematach, nie tylko związanych z przedsiębiorczością. Nasi eksperci i ekspertki przez 1,5 godz. omawiali takie zagadnienia jak wprowadzanie dynamiki do projektu uczniowskiego, dominacja cyfrowych gigantów, zrównoważony rozwój czy kompetencje przyszłości na rynku pracy.

Rozkręć swój projekt. Prowadząca: Marta Florkiewicz-Borkowska

Podczas webinarium zostały zaprezentowane darmowe aplikacje  i narzędzia dostępne w Internecie, które wprowadzają elementy dynamiki do projektu. Dzięki zaproponowanym narzędziom szybko można nauczyć się stworzyć ulotkę, plakat czy inforgrafikę.  Uczestnicy i uczetniczki webinaru mieli także możliwość poznania narzędzi umożliwiające stworzenie niesztampowych prezentacji podsumowujących projekt lub też konkretne działanie. Wszystkie dostępne są online. Nie zabrakło także informacji o dostępnych narzędziach niezbędnych w planowaniu i organizowaniu projektu.

Alternatywa dla cyfrowych gigantow - czy musimy być uzależnieni od Google'a i Ubera. Prowadzący: Jan Zygmuntowski

Cyfrowi giganci tacy jak Google, Facebook czy Uber wydają się niezastąpieni. Codziennie korzystamy z ich produktów i usług, podobnie jak miliony innych użytkowników. Coraz częściej mówi się jednak o zagrożeniach - fake newsach, śledzeniu naszego ruchu, kradzieży danych czy wyzysku pracowników. Wiele państw myśli o regulowaniu cyfrowych firm na różne sposoby, od podatków po rozbicie na mniejsze podmioty.

W gronie przedsiębiorców technologicznych, szczególnie w Europie, rodzi się nowy trend tworzenia platform spółdzielczych, szanujących zrównoważony rozwój, otwartość i solidarność. Czy te alternatywne drogi mogą ochronić nasz cyfrowy świat i podnieść jakość życia? 

Mądry rozwój - cele zrównoważonego rozwoju. Prowadzący: Paweł Gliniak

Klimat. Czyli słowo roku 2019 wybrane przez językoznawców z Uniwersytetu Warszawskiego. Nierówności dochodowe. Czyli jedno z największych wyzwań współczesnych gospodarek. Zrównoważony rozwój. Czyli nowy kierunek, w którym chcemy planować przyszłość naszej planety. Wszystkie tematy zostały poruszone przez p. Pawła Glinika podczas webinaru  „Mądry rozwój – Cele Zrównoważonego Rozwoju”.  

Zaangażowanie społeczne firm. Prowadząca: Agata Tomaszewska

Podczas oglądania webinarium dowiecie się, jak firmy i pracownicy firm działają na rzecz społeczeństwa. Rozmawialiśmy o wolontariacie pracowniczym i o fundacjach korporacyjnych. Odpowiedzieliśmy sobie też na pytanie, czym różni się CSR od filantropii biznesu.

Kompetencje Przyszłości. Jaki jest mój talent? Prowadząca: Katarzyna Sowa

Wraz z dynamicznymi zmianami i cyfryzacją rynku pracy, pracodawcy będą coraz częściej poszukiwać pracowników wyróżniających się kompetencjami przyszłości. Podczas webinaru odpowiedzieliśmy na pytania:

  • Jakie umiejętności warto rozwijać?
  • Jak przygotować się do wyzwań stawianych przez biznes?
  • Jak świadomie podejmować decyzje o swojej dalszej edukacji oraz przyszłej karierze?
  • Co możesz zrobić już dziś by Twoje zawodowe marzenia przekłuć w cele?

 

JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PROWADZĄCYM I UCZNIOM ORAZ UCZENNICOM ZA OBECNOŚĆ :)