Światowy Tydzień Pieniądza już w marcu!

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) ma przyjemność zaprosić szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne do włączenia się w tegoroczną akcję Global Money Week (GMW) - Światowy Tydzień Pieniądza, który przypada w terminie 27 marca - 2 kwietnia br. UKNF występuje w roli ogólnopolskiego koordynatora inicjatyw podejmowanych przez poszczególne środowiska szkolne. Akcja GMW skierowana jest do dzieci i młodzieży, jako przyszłych uczestników rynku finansowego i ma zasięg  międzynarodowy. Hasło tegorocznej, VI edycji brzmi "Learn. Save. Earn” – "Ucz się. Oszczędzaj. Zarabiaj".

 

Zasady uczestnictwa w akcji GMW są bardzo proste. Warunkiem uczestnictwa szkoły w koordynowanej przez UKNF akcji GMW jest zaplanowanie oraz realizacja podczas Światowego Tygodnia Pieniądza działania, aktywności, w wybranej przez szkołę formie, nawiązującej do hasła „Ucz się. Oszczędzaj. Zarabiaj”. Proponowane przez nas formy to m.in. wszelkiego rodzaju konkursy - konkurs wiedzy, konkurs plastyczny, np. na najciekawszy projekt skarbonki, plakat, konkurs filmowy, przygotowane i przeprowadzone przez uczniów badanie - ankieta, lekcje oraz warsztaty, prezentacje z zakresu edukacji finansowej. Szkolni koordynatorzy akcji GMW mają za zadanie oddać inicjatywę dzieciom i młodzieży, której z pewnością nie zabraknie pomysłów i entuzjazmu do działania.

 

Wszelkie szczegóły wraz z formularzem zgłoszeniowym są dostępne na naszej stronie internetowej pod adresem: https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/edukacja/Global_Money_Week_2017.html
Czekamy na Państwa zgłoszenia do dnia 6 marca br.