Start-up - nowoczesny pomysł na biznes

Biznes w internecie daje niespotykane możliwości. Aby założyć firmę, nie trzeba szukać lokalu i zatrudniać dziesiątek osób. Wystarczy pomysł, stały dostęp do internetu, pasja, konsekwencja i znalezienie odpowiedniej niszy na rynku. Start-up to nowoczesny pomysł na biznes.

 

Start-up to firma lub tymczasowa organizacja stworzona w celu poszukiwania modelu biznesowego, który gwarantowałby jej rozwój. Nazwa ta stosowana jest zwykle na określenie nowo powstałych stron opartych na technologii Web 2.0, często tworzonych w ramach młodych przedsiębiorstw działających w Internecie. Firmy te mają zwykle krotką historię, są w fazie rozwojowej i aktywnie poszukują nowych rynków.

Startupem teoretycznie może być sklep internetowy, ale nie tak zdobywa się chwałę w tej branży. Typowy Startup wiąże się z innowacyjnym pomysłem, z którego powstanie nieznany dotychczas produkt. Przykładami projektów rozpoczynających jako start-up są m.in. Facebook, Google czy Nasza klasa.

Jedną z metod finansowania projektów rozpoczynanych jako start-up jest korzystanie z funduszy venture capital lub z pomocy aniołów biznesu tj. zamożnych osobów, które przeznaczają kapitał na finansowanie przedsięwzięć będących we wczesnych fazach rozwoju, w zamian za mniejszościowy pakiet udziałów w firmie. Momentem, w którym firma przestaje być uważana za start-up może być osiągnięcie zysku, fuzja lub przejęcie.

 

Polecamy wam artykuł na ten temat:

http://wyborcza.pl/jakurzadzicswiat/1,129508,13773535,Uciekaj_z_korpo_do_startupu.html