Przedsiębiorczy i społecznie zaangażowani

 

 

Młodzi ludzie potrafią być przedsiębiorczy i jednocześnie zaangażowani społecznie. Pokazują to działania pięciu dziewczyn ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Goleszynie, które oprócz zaangażowania się w nasz program Młodzi Przedsiębiorczy udzielają się także społecznie i organizują lub włączają w różne działania społeczne i charytatywne.

 

Od wielu lat w naszej szkole realizujemy bardzo dużo projektów, w których rozwijamy swoje kompetencje, przedsiębiorczość, kreatywność i pewność siebie. Jak tylko dowiedzieliśmy się o programie Centrum Edukacji Obywatelskiej Młodzi Przedsiębiorczy nie mieliśmy żadnych wątpliwości by do niego przystąpić. Przede wszystkim chcieliśmy dowiedzieć się więcej na temat przedsiębiorczości , pracy banków i rynku. Postanowiliśmy nie myśleć jedynie o sobie i  włączyć się w działania charytatywne, by nie zapominać o potrzebujących.  Chcieliśmy nauczyć się tego, jak wspierać innych, kiedy już będziemy milionerami.  Przeszukaliśmy możliwość wsparcia innych - ludzi i zwierząt.

Wybraliśmy takie możliwości:

Pomoc w akcji charytatywnej „Dla Marcelka” – zbiórka pieniędzy na rehabilitacje chłopca. Podczas andrzejkowej dyskoteki szkolnej sprzedawaliśmy tosty, gofry i lemoniadę. Cały zarobek 340 zł przeznaczyliśmy dla tego małego chłopca. Podsumowanie akcji odbyło się w Centrum Kultury i sztuki w Sierpcu. Obecnych było ponad 200 osób.

 

 

Zbiórka koców, dywanów, karmy dla schroniska zwierząt w Płocku. Ponownie zrobiliśmy kiermasz , tym razem ciast, kartek i ozdób świątecznych, cały dochód – 281,70 zł przeznaczymy na karmę dla piesków i kotków ze schroniska w Płocku. Pojedziemy tam też na cały dzień po to, by pomóc w wyprowadzaniu piesków i pobawić się z nimi. Zaczynamy też zbiórkę makulatury, a po jej sprzedaży znów kupimy karmę dla schroniska w Płocku.

Ogłosiłyśmy w naszej szkole zbiórkę karmy dla schroniska w Płoku i zebrałyśmy ponad 50 kg, zawieziemy ją do Płocka kiedy będziemy jechać do Płockiego Parku Technologicznego na wycieczkę związaną z tym projektem. Oprócz tego zrobiłyśmy zbiórkę makulatury i ze sprzedaży postanowiłyśmy wesprzeć akcję WWF i zaadoptowaliśmy wirtualnie wilka. W Polsce jest obecnie około 2000 wilków i jest coraz mniej dzikich miejsc, w których mogą swobodnie żyć. Poprzez adopcję zwiększamy ich szanse na bezpieczne życie. Zbieraliśmy też pieniążki na chorego chłopca z sąsiedniej szkoły i udało się zebrać ponad 300 zł. Cieszymy się, bo nasza szkoła jest bardzo maleńka, mamy tylko 75 uczniów. Teraz planujemy dużą akcję antysmogową. Napisaliśmy do burmistrza i zgodził się nam pomóc. W pomyśle na biznes , który wysłałyśmy żeby dostać się na Weekend starter też mamy pomysł na dodanie wolontariatu.

Pozdrawiamy Zespół Rusz z miejsca: Julia, Kamila, Emilia, Anna, Anna

 

 

 

Relacja: Zespół Rusz z miejsca; Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Goleszynie.

Zdjęcia: Zespół Rusz z miejsca; Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Goleszynie.