Nasz projekt z przedsiębiorczości

 

Dziewczyny z zespołu CleverArt postanowiły zastosować wiedzę zdobytą w ramach modułów z programu „Młodzi Przedsiębiorczy” w praktyce realizując projekt i wzięły udział w przygotowaniu Kiermaszu Bożonarodzeniowego organizowanego przez ich szkołę. Udział uczestniczek programu Młodzi Przedsiębiorczy w przygotowaniu świątecznych ozdób oraz wystawienie ich jako "oferty handlowej" sprzyjał rozwijaniu kreatywności i pomysłowości.

Dziewczyny aktywne uczestniczyły w czynnościach przygotowawczych do kiermaszu. Poszczególne pomysły były realizowane w zespole, ale czasami przy udziale kolegów i koleżanek z klasy oraz nauczycieli. Dziewczyny z zespołu CleverArt wprowadzały własne pomysły i sposób ich wykonania zachowując charakter świąt Bożego Narodzenia. Dziewczyny wykonały aniołki z masy solnej i świąteczne torby na prezenty. Dziewczyny zadbały o akcję reklamową swojego stoiska jak też akcję handlową.

 

 

 

To refleksja dziewczyn z zespołu CleverArt z ich Bożonarodzinowych działań: 

Organizacja tego kiermaszu była dla nas czystą przyjemnością ale też próbą sprawdzenia naszej współpracy. Na szczęście każda z nas chętnie wykonywała powierzone zadania - nauczyłyśmy się doskonałej organizacji czasu i pracy. Udział w programie Młodzi Przedsiębiorczy jest niewątpliwym dowodem na to, że można łączyć przyjemne z pożytecznym - i to w jak efektywny sposób :)

Sprzedawałyśmy na nim, wraz z nauczycielami, aniołki z masy solnej, ozdoby i stroiki świąteczne wykonane własnoręcznie przez nas oraz uczniów naszej szkoły. Nasze dzieła sprzedały się znakomicie, wszyscy zachwycali się ich barwami, techniką wykonania czy wzorami, które wymyśliłyśmy. Dostałyśmy nawet propozycję wykonania jeszcze większej ilości podobnych produktów, zwłaszcza aniołków, więc na pewno zorganizujemy jeszcze jedną taką akcję. 

 

 

Dziewczęta planują już kolejną akcję. 

Uważamy, że Święto Zakochanych (14 lutego) to świetna okazja do podzielenia się po raz kolejny wytworami naszej pracy. Planujemy, projektujemy i intensywnie myślimy nad nowymi rozwiązaniami, które są przecież tak bardzo pożądane na dzisiejszym rynku. 

 

Więcej o kiermaszu w fotorelacji na stronie szkoły www.spmiedniewice.edupage.org 

 

 Relacja: Zespół CleverArt, Szkoła Podstawowa im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach

Zdjęcia:  Szkoła Podstawowa im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach