Modna Gnomka - Od pomysłu do działania

 

Modna Gnomka to firma, która powstała w ramach programu Młodzi Przedsiębiorczy. Zakładając ją nawet nie marzyłyśmy o tym, że za rok wdrożymy ją w rzeczywistość i przestanie być tylko licznymi opisami robionymi w celu realizacji modułów programu.

Nasza firma zajmuje się produkcją ekologicznych toreb i worków, na których widnieją własnoręcznie wykonane przez nas nadruki. Na początku były to jedynie czarnobiałe napisy zrobione w artystyczny sposób, w ostatnim czasie do naszej oferty dołączyłyśmy również kolorowe rozety i nie tylko.

Wykorzystujemy każdą okazję do promocji, dlatego wystawiamy nasze stoiska na różnego rodzaju imprezach - od pikników rodzinnych, aż po Łódzki Mikser Regionalny. Bardzo nam miło, że nasze produkty cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego regionu.

Dodatkowo przeprowadziłyśmy serię warsztatów pt. „Recykling – czas na drugie życie”, podczas których uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o zanieczyszczeniach tego świata oraz zrobili swoje własne ekologiczne torby z nieużywanych już ubrań.

Nasza firma zamierza również dołączyć się do projektu napisanego przez Stowarzyszenie Edukacyjno - Kulturalnego "IMPET, pod nazwą "Łęczycki EtnoDizajn". Zakłada on poszerzenie wiedzy młodych ludzi na temat lokalnych tradycji kulturowych ze szczególnym uwzględnieniem twórczości ludowej i rękodzieła artystycznego. Odkryjemy na nowo ludowe zdobnictwo łęczyckie i ukażemy je we współczesnych kontekstach. Stworzymy oryginalną linię pamiątek, która będzie połączeniem tradycji z najnowszymi trendami.

 

W przyszłości planujemy odkryć kolejne karty naszej firmy. Kto wie? Może w przyszłości Modna Gnomka osiągnie światowy sukces? Jedno jest pewne. Program Młodzi Przedsiębiorczy połączył nas i to dzięki niemu powstała Modna Gnomka.

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Uczennice z Gimnazjum w Topoli Królewskiej