Konkurs dla szkół i nauczycieli z pasją!

Ile zwierzęcia w człowieku? Czy należy bać się „E” w jedzeniu? Skąd się bierze smog elektromagnetyczny i czy rzeczywiście jest groźny? Gdzie można nauczyć się geometrii tropikalnej? – to tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzą uczestnicy konkursu dla szkół ponadpodstawowych ADAMED SmartUP. Inicjatywa organizowana przez Fundację Grupy Adamed wystartowała z początkiem wrześniem i potrwa do końca roku. Centrum Edukacji Obywatelskiej jest partnerem merytorycznym konkursu.

 

Konkurs skierowany jest do wszystkich szkół ponadpodstawowych. Zadaniem uczestników jest przesłanie krótkich filmów, będących interpretacją jednego z tematów naukowych zaproponowanych przez organizatora. W wideo nauczyciele przedmiotów ścisłych (matematyka, fizyka, biologia, chemia) wraz z uczniami mają udowodnić, że nauka i praca z młodzieżą mogą być pasjonujące i inspirujące.

 

Trzy szkoły, których zgłoszenia zostaną uznane przez jury za najciekawsze, otrzymają nagrody pieniężne o łącznej wartości 10 000 zł (I miejsce – 5 000 zł, II miejsce – 3 000 zł, III miejsce – 2 000 zł). Dodatkowo, nauczyciele z 25 placówek zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach edukacyjnych na temat kreatywnego i innowacyjnego prowadzenia lekcji z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych, które będą współprowadzone przez wykwalifikowanego trenera CEO. Uczestnicy otrzymają także materiały metodyczne opracowane przez CEO oraz przykładowe scenariusze lekcji.

 

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 15 października br. poprzez formularz online zamieszczony na stronie https://adamedsmartup.pl/konkurs/, a następnie do 10 listopada br. zostaną ocenione przez jury konkursowe. W zaszczytnym gronie jurorów zasiądą przedstawiciele Fundacji Grupy Adamed oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Szkoły i nauczyciele, którzy chcieliby w jeszcze większym stopniu zaangażować się w działania na rzecz kreatywnego i innowacyjnego podejścia do nauczania, zachęcamy także do do zapoznania się z programem stypendialnym ADAMED SmartUP, którego 5. edycja wystartuje już 1 października br. Pierwszym etapem rekrutacji do programu jest rejestracja online na stronie www.adamedsmartup.pl oraz udział w grze alternatywnej rzeczywistości. Jej uczestnikami mogą zostać uczniowie w wieku 15-19 lat, zainteresowani głównie naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Program ADAMED SmartUP skierowany jest bowiem do młodzieży ściśle uzdolnionej, którą cechuje duża ciekawość otaczającego nas świata.

Szczegółowe informacje o programie, a także interesujące materiały edukacyjne dla nauczycieli można znaleźć na stronie internetowej www.adamedsmartup.pl bądź w kanałach ADAMED SmartUP na Facebooku i Instagramie.