Jak przełożyć ekonomię i finanse na język dziecka?

 

Czy edukacja ekonomiczna najmłodszych jest potrzebna? Jak przełożyć ekonomię i finanse na język dziecka? Jednym słowem ABC – Ekonomii dla nauczycieli, wychowawców i rodziców. Zapisz się na spotkanie i poznaj sposoby wprowadzania zagadnień ekonomicznych i finansowych do formalnej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. 

 

Podczas spotkania online, które odbędzie się 29.05.2019 o godz.18:00 będzie można dowiedzieć się o tym jak wprowadzać zagadnienia ekonomiczne i finansowe do formalnej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, z jakich korzystać narzędzi oraz w jaki sposób rozmawiać o tych zagadnieniach językiem dziecka.

 

Webinarium będzie przestrzenią do poznania narzędzi edukacyjnych, które zyskały uznanie Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz UNICEF Polska. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma dostęp do multimedialnych materiałów edukacyjnych (scenariusze, karty pracy infografiki i książka edukacyjna) do edukacji finansowej i ekonomicznej dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.

Podczas webinarium, każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w mini konkursie, w którym nagrodą będzie wyposażenie wskazanej przez Niego placówki edukacyjnej w materiały do edukacji ekonomicznej o łącznej wartości 1.200,00 zł.

 

Spotkanie poprowadzi Damian Kupczyk – terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, pedagog w spec. resocjalizacji i terapii w edukacji, nauczyciel sztuki i informatyki, tutor. Prezes Czepczyński Family Foundation, która zajmuje się polepszaniem edukacji pod względem jakościowym i wyrównywaniem szans edukacyjnych, a także Członek Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami „Homini”. Aktualnie CSR Manager w firmie ABC-Czepczyński, gdzie koordynuje wszystkie działania społecznej odpowiedzialności biznesu i zaangażowania społecznego firmy. Współautor ogólnopolskiego projektu ABC-Ekonomii, mającego na celu edukację ekonomiczną i finansową dzieci i młodzieży. 

 

Webinarium jest bezpłatne, wymagana jest tylko rejestracja. Liczba miejsc ograniczona!

PROGRAM "MŁODZI PRZEDSIĘBIORCZY"

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA WEBINARIUM  >>>

 

Więcej informacji dotyczących warsztatów mogą uzyskać Państwo od koordynatorki programu pisząc na maila: magdalena.swiderska@ceo.org.pl

 

Spotkanie realizowane we współpracy z programem Nauczyciel/ka 1 Klasa i ABC Czepczyński.

 

Zapraszamy!

Zespół programu Młodzi Przedsiębiorczy